27 Eylül 2008 Cumartesi

Kadir Has Şehir Stadı


İşin zor kısmının bitirildiğini belirten Özhaseki ''Stat inşaatı 450 günde bitirilecekti. Ancak müteahhit firmanın bazı sıkıntılar yaşadı. Ancak biz müteahhidin samimiyetini inanıyoruz. Sıkıntılar yaşamalarına rağmen bize inandırıcı geldi. Mütehhadin artık yaz aylarında stadyumu tamamlamasını bekliyoruz. Bizde gelecek sezon maçlarımızı burada oynayacağımızı söylüyoruz. Türkiye'de sıfırdan başlayıp bu sürede bitirilen ilk stat burası olacak. 57 milyon YTL'ye yapılması planlanmıştı. Biz bugüne kadar 45 milyon YTL ödeme yaptık. Stadyumun kaba inşaatının yüzde 95'i iç dizaynının ise yüzde 70'i tamamlandı. '' diye konuştu.

Stadın aydınlatılması ve ışıklandırılmasıyla ilgili farklı bir projeleri olduğunu belirten Özhaseki, ''Bu projede stat, içeriden ve dışarıdan aydınlatılacak. Bir ışık oyunuyla stat rengarenk görünecek. Bilgisayar kontrolüyle stadı istediğimiz renkte aydınlatabileceğiz. Kayserimiz bu statla birlikte Türkiye'de daha çok adını duyuran bir il olmaya devam edecek'' dedi.

Stad da hic bir degisiklik yok. Su stadin yanina ne yapiliyo ?

Bazı ülkelerde bu tür statların sadece 15 günden 15 güne maçlar için açılmadığını, başka türlü etkinlikler için de kullanıldığını da vurgulayan başkan Özhaseki, tribünlerde localar ve arkasında büyük mekanlar, en altta spor mağazaları, kafeteryalar, alışveriş merkezleri bulunduğunu söyledi

Hiç yorum yok: